Powrót Norwida-wydarzeniem roku.

To była wyjątkowa premiera. ” Powrót Norwida”  to sztuka z którą przyjechał do Tarnowa ze Stanów znany reżyser na całym świecie prof. Kazimierz Braun. Pisarz i aktor, który podobnie jak Norwid musiał opuścić ojczyznę. Prof. Braun za czasów stalinowskich był synem „ wroga ludu” i nawet po latach 80 nie było dla niego pracy. Mając już rodzinę musiał emigrować, aby zarobić na przysłowiowy chleb.

Po 30 latach życia na obczyźnie powraca do swojego rodzinnego Tarnowa, aby uczcić swój potrójny jubileusz; 80 lecie urodzin, 55 lecie pracy artystycznej i 45 lecie działalności pedagogicznej i wyreżyserować sztukę. Inscenizacji podjął się Tomasz  Antoni Żak, dyrektor alternatywnego Teatru Nie Teraz i to był strzał w przysłowiową „dziesiątkę”. Wielotygodniowa, wyczerpująca współpraca znakomitych aktorów TNT/ debiutującej Małgorzaty Stankowskiej, Przemysława Sejmickiego i Grzegorza Stokłosy/ pod okiem reżyserskiego duetu Kazimierza Brauna i Tomasza Żaka zwieńczona została wielkim, artystycznym sukcesem. Spektakl został przyjęty bardzo entuzjastycznie przez widzów i krytyków teatralnych zdobywając miano największego wydarzenia artystycznego roku. Efektem są liczne zaproszenia do Warszawy /16.11. / czy Wrocławia /18,19, 20 11 br. /

prof-kazimierz-braun cezary-morawski-z-prof-kazimierzem-braunem dyr-teatru-nie-teraz inka-wieczenska-prof-kazimierz-braun-i-tomasz-zakProfesor Kazimierz Braun otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Tarnowa oraz został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nadany przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę.