Plenerowy wernisaż artystycznej fotografii w Lutowiskach” I to właśnie są moje Bieszczady” to  już historia.

 

Pogoda wymarzona, 26 stopni ciepła, delikatnie operuje słońce , ale od czasu do czasu przechodzi fala silnego wiatru wielokrotnie przewracając sztalugi. Nic nie potrafi mnie już tego dnia wyprowadzić z równowagi, więc mozolnie podnoszę obrazy. Jestem święcie przekonana, że musi się udać.   Wokoło roznoszą się smakowite zapachy bieszczadzkich potraw kuchni Tereski Paraniak . Już o 15 zjeżdżają pierwsi  goście, choć na placu  trwają jeszcze przygotowania. Michał Wójciak dostraja do perfekcji dźwięki pianoli i gitar zgrywając je z głosami artystów i poetów . Po 16 .00 fala gości zapełniała plac. XXXX. Nie zawiedli bieszczadzcy artyści, malarze, rzeźbiarze, poeci, a także miłośnicy tych gór.   Przybywali również pierwsi osadnicy puszczy podkarpackiej z królem Juliuszem I  na czele.   Jeszcze ostatnie ustalenia z prowadzącym program Adasiem Leniem  i rozpoczynamy z przysłowiowym kwadransem akademickim.  Mocno rozbrzmiewa pieśń  Adama „Łysego” Glińczewskiego. Dyr. BdPN Leopold Bekier otwiera   artystyczny program wernisażu. Moje wspomnienia o Lutowiskach i fotografii przyrodniczej  przeplatane są muzyką i poezją wspierających mnie przyjaciół- artystów Janusza Szubera, Mirosława Welza, Michała Wójciaka i Piotra Rogali „ Rogalika” .  Program artystyczny kończy diaporama „Moje Bieszczady” , podczas której przybyli bieszczadnicy mile zaskakiwani są swymi wizerunkami.  Druga diaporama prowadzi nas szlakiem bieszczadzkich cerkwi. No i wreszcie czas na  pyszności Teresy Paraniak i oczekiwane  losowanie  fotografii.  Los szczęścia uśmiechnął się  do bieszczadzkiej turystki i żeby sprawiedliwości stało się zadość  do Henryka Victoriniego. Gratuluję.

Myślę, że wydarzenie odniosło sukces do którego w dużej mierze przyczyniliście się Wy. Jeszcze raz dziękuję artystom i gościom tak licznie przybyłym. I jeszcze jedno. Niech ten wernisaż stanie się zaczątkiem kolejnych wystaw artystycznych naszych bieszczadników. Kto następny???? .  Chętnie pomogę.

WystawęDSC_2752 DSC_2717 DSC_2749 DSC_2748 DSC_2746 DSC_2740 DSC_2739 DSC_2736 DSC_2724 DSC_2729 DSC_2732 DSC_2735 DSC_2739 DSC_2715 DSC_2712 DSC_2718 w Ośrodku Edukacji i Informacji BdPN w Lutowiskach można zwiedzać do 15 października. Zapraszamy.