Bieszczady w Hortarze

Wystawa żyje już własnym życiem, a w serduszku pozostaje wspomnienie przyjaznych rozmów, serdecznych uśmiechów i uznania.
Dziękuję gospodarzom Galerii Hortar za zaufanie i serdeczność.
Dziękuję dużej rzeszy przybyłych tarnowskich vipów , a także sympatyków Bieszczadów, bieszczadników i kolegów fotografów również ze ZPFP.
Dziękuję Piotrowi „Rogalikowi” Rogali za tak nastrojowe wprowadzenie przybyłych tarnowian w bieszczadzkie klimaty i za tak karkołomną podróż wtę i z powrotem aby zdążyć na kolejny występ..
Dziękuję za wsparcie moim zaprzyjaźnionym aktorom z Teatru Nie Teraz.
Szczególne podziękowanie kieruję do moich tarnowskich przyjaciół, rodziny niezwykłego aktora i reżysera Tomasza Antoniego Żaka, a także niezwykłego poety i dziennikarza Ryszarda Zaprzałka. Napiolilście mnie nie tylko dobrą zupą i nalewką, ale i dobrą radą i poezją płynącą z mądrości i radości Waszego życia. Do spotkania na bieszczadzkim szlaku.

 

TARNÓW – GALERIA HORTAR – BIESZCZADY WERNISAŻ FOOGRAFII INKI WIECZEŃSKIEJ – MUZYKA PIOTR ROGALA „ROGALIK” – TEATR TOMASZ A. ŻAK . GOSPODARZ WIECZORU OLGA KOPCZYŃSKA -DĘBSKA

W zaproszeniu i folderze o wystawie Inka Wieczeńska przekonuje, iż „Fotografia to taki teatr”. I nieulega wątpliwości, że ma rację, gdyż ta z pozoru niema fotografia przemawia do nas duszą i oczami artysty.

Kim jest Inka Wieczyńska…

To absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Optycznego w Warszawie. Przez wiele lat czynny dziennikarz, ale przede wszystkim fotografik. Od lat fotografuje ludzi i przyrodę Bieszczadów. Nic więc dziwnego, że w gronie przyjaciół nazywana jest „Sosenką” lub „Lisiczką”. Od ponad 30 lat, zauroczona podkarpacką puszczą, osiadła wraz z rodziną w Bieszczadach, które ciągle na nowo odkrywa i ukazuje w nowych odsłonach. Jest wielokrotną laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych. Jej prace prezentowane były na wielu wystawach w całym kraju.

Droga do Tarnowa…

Przywiodła Inkę Wieczyńską po spotkaniu z Tomaszem A. Żakiem. Wcześniej jej prace towarzyszyły prezentacjom spektaklu „WYŻEJ NIŻ POŁONINA” realizowanym w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Fotografia i muzyka…

Podczas tarnowskiej wystawy umiejętnie połączone je razem, dzięki Piotrowi Rogali, który podobnie jak Wieczyńska pokochał Bieszczady i o nich śpiewa. Ten z zawodu pilot wycieczek i przewodnik beskidzki, w 2015 roku stał się cz escią wędrownej trupy aktorskiej, która z Tomaszem A. Żakiem przemierzała Bieszczady ze spektaklem „WYŻEJ NIŻ POŁONINA”.

Fotografia i teatr…

Połączenia tego dokonał Tomasz A. Żak, który mówi: „kiedy się już zdecydowałem, że opowiem o „moich” Bieszczadach teatrem to wiedziałem, że trzeba opowiedzieć o wolności. O tym, że i ona, jak góry, szczególnie te góry biesem poranione, ma wiele twarzy”. A, że i w duszy Żaka ciągle coś gra to i tym razem zagrało ciekawym spektaklem”WYŻEJ NIŻ POŁONINA”.

Refleksyjnie…

Kolejne, ciekawe wydarzenie kulturalne, przeżycia, emocje organizatorów i twórców jak i tych, którzy w nim uczestniczyli. Połączony świat FOTOGRAFII – MUZYKI – TEATRU, piękna i wartości, które nie przemijają, bo zawsze gdzieś tam bedą odnawiane przez kolejne pokolenia młodych artystów i twórców sztuki. I w tym tkwi „ich piękno potężne”!

Galeria HORTAR …

Wielkie uznanie dla Olgi Kopczyńskiej – Dębskiej, za to, że ta wystawa mogła być zorganizowana w Tarnowie, za towarzyszący jej klimat, organizację i rolę wspaniałego GOSPODARZA WIECZORU.

http://www.temi.pl/temi/kultura/informacje-kulturalne/46-kulturanews/4630-bieszczady-w-hortarze

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1713946498818548.1073741868.1403667413179793&type=3&pnref=story